همه‌گیر شدن ویروس کووید ۱۹ بسیاری از مشاغل را به تعطیلی کشانده است. مشخص نیست این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. در این میان افرادی که در صنعت میهمان‌داری مشغول به کار هستند، بیشترین ضربه را خورده‌اند. علی‌رغم حمایت‌های مالی دولت و تغییر قوانین ورشکستگی، که باعث می‌شود زمان بیشتری برای پرداخت بدهی‌ها وجود داشته باشد، آثار نامطلوب این تعطیلی اجباری، برای بعضی از کسب و کارها دائمی خواهد بود.

البته بعضی از نام‌های تجاری خوش‌بین بوده و در پی یافتن راه‌هایی برای حفظ ارتباط خود با مشتریان و حمایت از آن‌ها هستند. آن‌ها امیدوارند که یک روز دوباره بتوانند درهای خود را باز کرده و به روال عادی برگردند. حفظ مشاغل در بحران کووید ۱۹ یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های صاحبان مشاغل است. در این مقاله، به بررسی چند مورد موفق پرداخته‌ایم.

تحویل ناهارهای یکشنبه درب منزل

قایق شرقی (Barge East) رستوران شناوری است که روی یک قایق هلندی تاریخی ۱۱۴ ساله‌، که در منطقه هاکنی ویک لندن لنگر انداخته، بنا شده است. این رستوران با دکوراسیون روستایی و فضای باز مشرف به آسمان لندن و استادیوم المپیک پر از جذابیت است. قایق شرقی در طول ۱۸ ماه گذشته، یکی از محبوب‌ترین مکان‌های پذیرایی بوده است.

ایده اصلی ساخت قایق شرقی توسط استوارت تامسون که بخش اعظم زندگی خود را در کانال‌های باریک لندن گذرانده بود، شکل گرفت. او پس از کشف یک منطقه متروک در کنار رودخانه لی، همراه با دو تن از دوستان دوران کودکی خود به نام‌های رایان کریگ و راب باندی، قایقی به نام دی هوپ را از هلند تا هکنی ویک آورد و به یک کافه و رستوران شناور تبدیل کرد. آن‌ها بودجه خود را در سال ۲۰۱۷ از طریق وام‌های اهدایی مؤسسه ویرجین استارتاپ تأمین کردند.

اعلامیه دولت برای بسته شدن کلیه کافه‌ها و رستوران‌ها به منظور پیشگیری از گسترش روزافزون ویروس کووید ۱۹ در ماه مارس اعلام شد. قایق شرقی در پاسخ به این قانون، به جای ارائه شام در عرشه، خدمات تحویل ناهارهای یکشنبه درب منازل و سرو جعبه‌های سبزیجات به مشتریان خود را جایگزین کرد.

تامسون می‌گوید: «اولویت ما حمایت از کارکنان خود و افراد جامعه، در طول این بحران است. تحویل کباب در روز یکشنبه، با حفظ درآمد رستوران، امکان حمایت از کارکنان را فراهم می‌کند. در حالی که سرو جعبه‌های سبزیجات، خدمت ارزشمندی در جهت افزایش ایمنی و سلامت افراد جامعه است».

آن‌ها همچنین هر هفته صدها وعده غذایی را به دلایل خوبی از جمله، تغذیه کارکنان خط مقدم مقابله با ویروس کرونا در بخش مراقبت‌های بهداشتی و تقویت بانک‌های مواد غذایی محلی تأمین می‌کنند. این رستوران حتی از طریق اجرای پروژه‌های داوطلبانه نیز به حمایت از جامعه می‌پردازد. شاید بتوان گفت استراتژی قایق شرقی، یکی از مؤثرترین روش‌های حفظ مشاغل در بحران کووید ۱۹ محسوب می‌شود.

تامسون می‌گوید: «این یک فرصت بسیار عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان است و ما بی‌صبرانه منتظر پذیرایی از مشتریان خود، پس از عبور از این بحران هستیم. مسئله‌ای که ما به عنوان نتیجه این تجربه به دست آوریم این بود که در آینده نیز، پیدا کردن راه‌هایی برای کمک به جامعه، یک امر ثابت و پایدار در کسب و کار ما خواهد بود».

به اشتراک گذاشتن اسرار آشپزخانه

در حالی که بسیاری از افراد در هنگام شیوع ویروس کووید ۱۹، بیش از همه به آشپزخانه منزل خود اعتماد می‌کنند، یکی از هتل‌ها سعی کرده است از طریق رسانه‌های اجتماعی بعضی از اسرار آشپزخانه خود را به اشتراک بگذارد.

قدمت هتل کشتی در دهکده ساحلی نورفولک منطقه برنکستر به سال ۱۷۹۳، و زمانی که یک مسافرخانه کوچک بود، برمی‌گردد. دو سال پیش، این هتل ۹ اتاقه با مدیریت جدید افتتاح شد. این هتل، خواهر هتل گانویل در کمبریج و هتل میدزهد در نورویچ محسوب می‌شود. هتل کشتی نیز مانند بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها در پاسخ به فشارهای دولت برای بسته شدن و حمایت از قانون فاصله‌گذاری اجتماعی، اقدام به راه‌اندازی سیستم غذای بیرون‌بر کرد.

این کار بسیار موفقیت‌آمیز بود، به خصوص در زمینه سرو کباب سنتی یکشنبه و ماهی و چیس. اما با تصمیم دولت برای افزایش شدت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، خدمات تحویل غذا درب منازل نیز غیرقانونی اعلام شد. پس از این اتفاق متیو جونز مدیرکل هتل، ایده دیگری برای حفظ مشتریان خود داشت. او که خودش هم یک سرآشپز مشتاق است، تصمیم گرفت دستورالعمل بعضی از معروف‌ترین غذاهای خود را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد. جونز همچنین از مشتریان خود خواست، درخواست‌های خود را ارسال کنند.

جورجینا پوستلثویت مدیر فروش هتل می‌گوید: «دستورالعمل‌ها در فیس‌بوک و اینستاگرام منتشر شد و یک نتیجه شگفت‌انگیز داشت. دستورالعمل تهیه استروگانوف قارچ که در تاریخ ۲۶ مارس منتشر کرده بودیم، باعث شد بسیاری از دنبال‌کننده‌ها به این نتیجه برسند که می‌خواهند خودشان این غذا را در دوران بحران ناشی از ویروس کرونا، تهیه کنند».

دستورالعمل‌های دیگر، از جمله سوپ بروکلی و پنیر استیلتون و گل‌کلم کبابی با ادویه کاری نیز علاقه‌مندی‌های مشابهی را ایجاد کردند.

پوستلثویت افزود: «میهمان‌داری یک صنعت اجتماعی است و رسانه‌های اجتماعی راه مناسبی برای برقراری ارتباط و به اشتراک‌گذاری وقایع هستند. این کار، ما را در ذهن افراد زنده نگه می‌دارد و آن‌ها را ترغیب می‌کند تا بعد از اتمام بحران ویروس کرونا، به دیدن هتل کشتی و سواحل خیره‌کننده برنکستر بیایند». ایده این هتل می‌‎تواند در زمینه حفظ مشاغل در بحران کووید ۱۹ الهام‌بخش کسب و کارهای مختلف باشد.

خریداران را درگیر کنید

حفظ مشاغل در بحران کووید ۱۹ چالش بزرگی برای کسب و کارهای میهمان‌داری است. شیوع این بیماری همه‌گیر، آسیب‌های بسیاری به چشم‌انداز صنعت میهمان‌داری وارد کرده است، یکی از کافه‌ها توسط صاحبان خود به نام‌های تام و جوزی هیوز به یک فروشگاه روستایی تبدیل شده است. این کافه وسایل اساسی مورد نیاز مردم، مانند گوشت، میوه، سبزیحات و لبنیات را ارائه می‌دهد. بسیاری از این اقلام با کمبودهای اساسی در بازار روبرو هستند.

قدمت مسافرخانه پلاو در منطقه کلد استون گلوسنترشیر، بر اساس سنگ‌نوشته موجود در قسمت ورودی آن، به سال ۱۶۸۷ برمی‌گردد. این مسافرخانه، پس از دو سال تعطیلی از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، به مسافرخانه بزرگ امروزی تبدیل شده است.

تام هیوز می‌گوید: «ایده ما، چیزی بیش از تجربه خرید از یک سوپرمارکت بزرگ بود. ما سیاست سخت‌گیرانه‌ای را در پیش گرفته‌ایم. افراد از طریق یک در وارد شده و از در دیگری خارج می‌شوند. با این کار ارتباط افراد با یکدیگر را محدود کرده‌ایم. بازاریابی ما بیشتر از طریق رسانه‌های اجتماعی و افرادی است که می‌شناسیم. پس از آن، تبلیغ دهان به دهان این افراد، باعث رشد کار ما با سرعت بسیار خوبی می‌شود».

بیشتر جمعیت کلد استون سالخوردگانی هستند که با توجه به شرایط حاضر، در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. هیوزها امکان تحویل خریدها درب منزل را برای این افراد در نظر گرفته‌اند.

هیوز می‌گوید: «خوشبختانه تأمین‌کنندگان ما هنوز هم مشغول کار هستند، بنابراین ما همچنان می‌توانیم از محصولات با کیفیت بالا استفاده کنیم. چالش اساسی ما تفاوت بسیار زیاد این کار با اداره کافه و رستوران است. اما ما این کار را برای سودآوری انجام نمی‌دهیم، بلکه هدف اصلی، حمایت از جامعه محلی است. بدون شک پس از اتمام این بحران، بازگشت به شغل اصلی‌مان به مراتب ساده‌تر و بهتر است. این خیلی خوب است که باز هم بتوانیم در کافه بنشینیم و لذت ببریم».


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد به شما
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
مطالعه »

چهار سوال که اثربخشی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شما را متحول می‌کند

امروزه تمامی شرکت‌ها و کسب‌وکارها به دنبال روشی برای بهبود اثربخشی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود هستند. پلتفرم‌های دیجیتال…