بسته تشویقی ۳/۲ میلیارد دلاری ایالات متحده، برای جلوگیری از سقوط اقتصادی ناشی از بیماری همه‌گیر کووید ۱۹، فقط پاسخی برای فریاد کمک‌خواهی ملت نیست. این بسته، می‌تواند یک کاتالیزور و شاید بهترین فرصت برای مشاغل کوچک و حل مشکلات کارآفرینی باشد.

به احتمال زیاد کارآفرینان، مؤسسات غیردولتی، مشاغل کوچک و استارتاپ‌ها، با بدترین نتایج خود در رکود اقتصادی ناشی از بیماری کووید ۱۹ روبرو خواهند شد. حالا زمان ارزیابی این مسئله نیست که چه کسانی دچار رکورد می‌شوند و چه می‌کنند. حدود ۴۷% امریکایی‌ها در مشاغل کوچک مشغول به کار هستند. یعنی تقریباً نیمی از جمعیت با تمرکز بر نقاط قوت خود، باید برای غلبه بر بحران پیش‌رو، با هم همکاری کنند.

درست است که بحران به وجود آمده توسط ویروس کووید ۱۹، یکی از بزرگترین حوادث جهان در یک قرن اخیر بوده و همچنین مهم‌ترین پدیده‌ای است که دنیای مدرن و دیجیتال با آن روبرو شده است. اما کارآفرینان مبتکر، در محیط‌های متغیر بیشتر شکوفا شده و سود بیشتری می‌برند، به ویژه هنگامی که می‌توان از قلمروهای غیرمجاز نیز استفاده کرد. به عبارت دیگر، مهارت‌های حل مسئله، فارغ از نوع صنعت، به حل مشکلات کارآفرینی در بحران کووید ۱۹ کمک‌های شایانی خواهد کرد.

اکنون بهترین زمان اتخاذ یک رویکرد جامع برای حل مسئله است. در این شرایط می‌توان در روش انجام کارهای روزمره تجدید نظر کرده و مسیر متفاوتی را در پیش گرفت. کاری که درنهایت می‌تواند منجر به کشف راهکارهای جدید شود. با انجام این کار نه تنها مشکلات خودتان، بلکه مشکلات دیگران را نیز می‌توانید حل کنید. چه در شرایط همه‌گیری این بیماری باشیم چه نباشیم، مشاغل کوچک در صورت پاسخگویی به نیازهای جامعه، بیشترین رشد را خواهند داشت.

شما و گروه‌تان نقطه نظرات منحصر بفردی دارید؛ مجموعه‌ای از مهارت‌ها و شور و اشتیاق فوق‌العاده برای خدمت به مردم. چرا اجازه انجام کارها به شیوه‌های متفاوت را به همدیگر ندهیم؟ در قلب کارآفرینی، انتظار اکتشاف، استقبال از رویکردهای متفاوت و تولید بازارهای جدید وجود دارد. علی‌رغم مشکلات به وجود آمده توسط ویروس کووید ۱۹، کارآفرینان، مشاغل کوچک و استارتاپ‌هایی که می‌دانند چطور به سرعت با شرایط سازگار شده و تعهدات و وظایف خود را انجام دهند، به ماندگاری خود در تجارت کمک خواهند کرد.

در اوایل هفته گذشته، AnitaB.org میزبان یک کنفرانس اینترنتی با موضوع کارآفرینی در بحران کووید ۱۹ بود. سه کارآفرین و عضو AnitaB.org در این کنفرانس شرکت داشتند: ایرما اولگین جونیور (Irma Olguin Jr) بنیان‌گذار و مدیرعامل صنایع بیتی (Bitwise)، کریس آپرمن (Chris Upperman) مدیرعامل شرکت کارآفرین Envolve و میشل میلبن (Michelle Millben) بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Explanation Kids. حقیقت ناگوار نهفته در تفسیر سخنان همکار عزیزمان ایرما اولگین جونیور این است: برای رفع چالش‌های امروز ، باید منتظر بازگشت به حالت عادی پیشین باشید. حل مشکلات امروز وظیفه‌ای است که برعهده همه کارآفرینان، صاحبان مشاغل کوچک و هر یک از اعضای انجمن‌های ما است.

این گروه با کمک یکدیگر، توصیه‌هایی را برای کارآفرینان، مشاغل کوچک و استارتاپ‌ها، به منظور رفع چالش‌های کارآفرینی در بحران کووید ۱۹ ارائه کرده‌اند:

به اشتراک گذاشتن سرمایه‌های فکری

به اشتراک گذاشتن اکتشافات و راه‌حل‌های شما، یکی از ساده‌ترین و ارزشمندترین روش‌ها برای کمک به خود و دیگران، درجهت رفع مشکلات کارآفرینی در بحران کووید ۱۹ است. اگر روش کاری شما توانسته به کنترل تأثیر شیوع ویروس کووید ۱۹ در تجارت شما کمک کند، احتمالاً می‌تواند به همسایه شما نیز کمک کند. درعوض، آن‌ها هم آماده خواهند بود تا با ارائه راهکارهای خود، الهام‌بخش شما در این مسیر باشند.

ارتباط و همکاری

به طورکلی، روی راه‌های ارتباط با همکاران و شبکه خود متمرکز باشید. این کار به شما فرصت پاسخ دادن به سؤالات آن‌ها را می‌دهد، همان‌طور که آن‌ها نیز ممکن است پاسخ پرسش‌های شما را در اختیار داشته باشند. احتمالاً تعجب خواهید کرد که این تبادلات، تا چه حد منجر به ایجاد فرصت‌های جدید می‌شود، فرصت‌هایی مانند پروژه، مشارکت یا یک مأموریت.

 تغییر اصول کار خود

ویروس کووید ۱۹ شرایط بازی را برای شما تغییر داده است. اکنون زمان آن رسیده است تا مهارت‌هایی که قبلاً به آن‌ها افتخار می‌کردید، برای پاسخ به یک واقعیت متفاوت و جستجوی فرصت‌های جدید مورد بازنگری قرار دهید. با انجام این کار، اولویت‌های جدید شما سازگاری بیشتری با اهداف مورد نظر مصرف‌کننده یا مشتری‌ها خواهند داشت.

سازگاری، حل مسئله و کمک به ارتقاء وضعیت دیگران باعث می‌شود همه، به ویژه مشاغل کوچک در شرایط جدیدی که به زندگی ما تحمیل شده، به موفقیت برسند. این سه عامل، نقش مهمی در حل مشکلات کارآفرینی در بحران کووید ۱۹ دارد. چه باور کنید چه باور نکنید، عملکرد آفرینان در حال حاضر، درنهایت روش کار دیگران و مسیر رفع چالش‌های آینده را تکامل می‌بخشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد به شما