ایلهان عمر (Ilhan Omar) درخواست لغو پرداخت اجاره و اقساط بانکی به دلیل شیوع ویروس کرونا را مطرح کرد. در این‌ مقاله اطلاعات مورد نیاز شما را آورده‌ایم.

لغو پرداخت کلیه اجاره و اقساط وام‌های بانکی واحدهای مسکونی

ایلهان عمر نماینده مجلس امریکا، طرح جدیدی، با عنوان لغو پرداخت اجاره و اقساط بانکی به دلیل شیوع ویروس کرونا را مطرح کرده است. این طرح، باعث لغو لزوم پرداخت اجاره واحدهای مسکونی و اقساط بانکی مربوط به وام‌های مسکن، در طول مدت شیوع ویروس کرونا خواهد شد. در ادامه به بررسی مفاد این قانون پرداخته‌ایم:

 • بخشش کامل اقساط وام مسکن خانه اولی‌ها
 • بخشش کامل اجاره مسکن برای افرادی که مالک هیچ واحد مسکونی دیگری نیستند
 • عدم انباشت بدهی اجاره‌های پرداخت نشده
 • عدم انباشت بدهی قسط‌های وام مسکن پرداخت نشده
 • حذف تأثیر منفی عدم پرداخت اقساط روی رتبه‌بندی اعتبار برای وام‌گیرندگان یا مستأجران.

روش اجرای قانون لغو پرداخت اجاره و اقساط بانکی به دلیل شیوع ویروس کرونا

روش اجرای این قانون پیشنهادی، به صورت زیر است:

 • قانون لغو پرداخت اجاره و اقساط بانکی به دلیل شیوع ویروس کرونا ، درمورد همه انواع قراردادهای اجاره، یا وام‌های مسکن خانه اولی‌ها (شامل اجاره اتاق یا اجاره مجدد واحد مسکونی از مستأجر دیگر) اعمال می‌شود.
 • این قانون صرف نظر از میزان درآمد افراد، مقدار اجاره یا مقدار وام مسکن، درمورد همه مستأجران یا وام‌گیرندگان انجام خواهد شد.
 • تعلیق پرداخت اجاره و اقساط وام، از ۱۳ مارس ۲۰۲۰ شروع، و به مدت یکسال ادامه خواهد داشت. اجاره‌نامه‌ها و دفترچه اقساط وام‌های بانکی، تا آوریل ۲۰۲۰ اعتبار دارند.
 • افرادی که وام بانکی داشته و همزمان در یک واحد مسکونی اجاره‌ای سکونت دارند، فقط می‌توانند یکی از تسهیلات مربوط به عدم پرداخت اقساط بانکی یا اجاره‌بها را انتخاب کنند.  استفاده از هر دوی این موارد امکان‌پذیر نیست.

مالکان و وام‌دهندگان چه می‌شوند؟

در صورت اجرای قانون لغو پرداخت اجاره و اقساط بانکی به دلیل شیوع ویروس کرونا ، تکلیف مالکان و وام‌دهندگان چه می‌شود؟ از کجا درآمد خود را تأمین کنند؟ پیشنهاد ایلهان عمر این است:

 • دولت فدرال (از طریق وزارت مسکن و شهرسازی) یک صندوق حمایت از صاحب‌خانه‌ها و یک صندوق حمایت برای وام‌دهنده‌ها ایجاد می‌کند. وظیفه این صندوق‌ها، پرداخت مبلغ اجاره و اقساط بانکی توسط دولت فدرال است.
 • وام‌دهندگان و مالکان می‌‌توانند ضرر و زیان خود از اجرای قانون لغو پرداخت اجاره و اقساط بانکی به دلیل شیوع ویروس کرونا را، در صورت موافقت ۵ ساله با اجرای قانون اجاره و وام عادلانه، دریافت کنند.
 • دولت فدرال یک صندوق مسکن ارزان‌قیمت به منظور تأمین اعتبار برای خرید املاک اجاره‌ای توسط مؤسسات غیردولتی، مقامات دولتی حوزه مسکن، تعاونی‌ها، معتمدان جامعه و یا دولت‌های محلی و ایالتی ایجاد می‌کند. هدف از این کار، افزایش دسترسی به مسکن ارزان‌قیمت است.

الهان عمر می‌گوید: «بحران ویروس کرونا، چیزی بیش از یک بحران بهداشت عمومی است. این درواقع یک بحران اقتصادی است». او ادامه داد:

«میلیون‌ها نفر شغل خود را از دست می‌دهند و بسیاری از افراد با کاهش ساعت کاری، و کاهش دستمزد مواجه می‌شوند. بسیاری از این افراد به دنبال تأمین نان شب خود هستند. ما باید برای محافظت از سلامت و امنیت اقتصادی آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه، از جمله میلیون‌ها امریکایی که در حال حاضر در معرض بی‌ثباتی مسکن بوده و بی‌خانمان هستند، اقدامات اساسی انجام دهیم. وظیفه کنگره این است که در این شرایط بحرانی، هم در جوامع محلی و هم در بازار مسکن، تثبیت ایجاد کند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد به شما