خواه باب میل شما باشد خواه نباشد، مسیر کارآفرینی اغلب  شامل بخش نه چندان خوشایند جذب سرمایه است. دلیل اینکه از عبارت «نه چندان خوشایند» استفاده شده این است که در اکثر موارد ماه‌ها و یا حتی زمان بیشتری طول خواهد کشید که این امر به تحقق بپیوندد و آن به منابعی نیاز دارد که ممکن است شما در  استارتاپ خود آن ها را نداشته باشید. اشتباهات متداول سرمایه‌پذیری نیز می‌توانید، این مسیر را طولانی‌تر از حد معمول کند.

نمی توان گفت که در هر استارت آپ، شما حتما به پول نیاز خواهید داشت تا منجر به تولید محصول و جذب مشتری شود و یا بر عکس نیازمند محصول و مشتری هستید تا منجر به درآمدزایی شود.(همان داستان مرغ و تخم مرغ!)

اخیرا در تحقیقی  درباره افزایش سرمایه پذیری ثابت شده است که اغلب استارت آپ ها اشتباهات متداول در سرمایه پذیری را مرتکب می شوند ،در ادامه پنج پیشنهاد ارائه می گردد که تا جای ممکن از این اشتباهات رایج و موارد مشابه جلوگیری شود:


۱) شما به یک بیزینس پلن سرمایه گذاری قوی نیاز دارید،پس دست به کار بشوید و یکی بسازید

«بیزینس پلن» چیزی است که شامل همه اطلاعات اولیه، پیشرفت های احتمالی، نقاط قوت و ضعف، منابع درآمدی و هر آنچه که یک کسب و کار نوپا نیاز دارد را شامل می‌شود و شما آن‌را به سرمایه‌گذاران بالقوه‌ی خود ارائه می‌دهید. در اینجا مطرح کردن چند سوال خالی از لطف نیست:

  • چه مشکلی را حل می کنید؟
  • چگونه با آن مشکل مواجه خواهید شد؟
  • شما و تیم تان چه ویژگی هایی دارید؟
  • ظرفیت بازار چقدر است؟
  • چه مقدار در بازار نفوذ دارید
  • زمان‌بندی‌تان چگونه است؟
  • آیا تکنولوژی خاصی برای اراِئه دارید؟
  • و سوالات مرتبط دیگر . . .

برخی از استارتاپ‌ها بر این باورند که بهترین محصول بازار را ارائه می دهند، بنابراین سرمایه گذاران نیازی به «بیزینس‌پلن‌شان» نخواهند داشت. برخی دیگر چنین می‌پندارند که سرمایه گذار باید حتما به حرفشان اعتماد کند،درنتیجه نیازی به ارائه بیزینس پلن نیست.

گروهی با فرستادن این نقشه راه یا همان بیزینس پلن قبل از شرکت در جلسات کاری با سرمایه گذار مشکل دارند و تمایل دارند بعد از ملاقات با سرمایه گذار آن را بفرستند. همه ی این‌ها باورهای غلط در جذب سرمایه‌گذار و از جمله اشتباهات سرمایه‌گذاری رایج هستند.

میزان وابستگی شما به سرمایه‌گذار  به مراتب بیشتر از میزان وابستگی سرمایه‌گذار به شماست. این شما هستید که باید طبق قانون‌های آنها پیش بروید و قانون اول، فرستادن بیزینس پلن است که سوال “چرا باید شما را ملاقات کنم” سرمایه گذار را جواب  می دهد.

میزان وابستگی شما به سرمایه‌گذار  به مراتب بیشتر از میزان وابستگی سرمایه‌گذار به شماست.

پس وقت‌تان را با عدم نگارش آن هدر ندهید و از زمان‌تان برای استخدام یک تدوین‌کننده‌ی بیزینس پلن ماهر و کپی رایتر حرفه‌ای برای نگارش آن بهره بگیرید. این بخش ارسال بیزینس پلن، رزومه یا پورتفولیو را هرگز دست کم نگیرید.

عدم تهیه یک بیزینس پلن کارآمد، از مهمترین اشتباهات متداول سرمایه‌پذیری است که کسب‌وکارهای نوپای بسیاری آن‌را در نظر نمی‌گیریند.


۲) استفاده از ایمیل های بی محتوا فرصت شما را از بین می برد،پس از ارسال آن ها صرف نظر کنید

هر کسی که تا به حال سرمایه گذاری کرده یا مشمول سرمایه پذیری شده است به شما خواهد گفت که معرفی از طریق ارسال یک پورتفولیو قدرتمند از مدیرعامل و یا معرفی یک دوست، همیشه موثر تر از ارسال یک ایمیل بی محتوا و یا با محتوای سطحی خواهد بود.

خوشبختانه،لینکدین، فیس بوک ،توییتر و  دیگر شبکه های اجتماعی به شما نشان می دهند که چه کسی می تواند برای چنین معارفه‌ای به شما کمک کند. پس لازم است که در تبیین برنامه استراتژی روابط‌عمومی برند خود به استفاده‌ی بهینه از ظرفیت‌های شبکه‌های اجتماعی برای آشناسازی سرمایه‌گذاران با خود برنامه‌ای در نظر بگیرید.

فرستادن ایمیل بی محتوا به سرمایه گذار عملی و بی‌تاثیر است. در حالی که می‌توانید با استفاده از این ابزارها به سادگی مخاطب مشترک پیدا کنید و معرفی دوستانه، تاثیر‌گذار و صمیمانه‌ای داشته باشید. خودتان را با ایمیل های بی‌محتوا به زحمت نیندازید و وقت خود را تلف نکنید.


۳) بررسی وب‌سایت سرمایه گذار کافی نیست

همانطور که سرمایه‌گذار موضوع سرمایه‌گذاری‌هایش را انتخاب می‌کند، شما نیز باید سرمایه‌گذارتان را انتخاب کنید. در این زمینه لازم است موارد متعددی را در نظر بگیرید، مثلا اعتباری که  پشت چک های صادره از  آن هاست، اما یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر داشت ارتباط با سرمایه گذار قبل از متقاعد کردن اوست.

آیا آن‌ها تمایل دارند که در حیطه کاری شما سرمایه گذاری کنند؟ آیا در سطحی که شما قرار دارید سرمایه گذاری می‌کنند؟ آیا آن‌ها پیش از این برای رقیب مستقیم شما سرمایه گذاری کرده بودند؟

پس واضح است که بررسی وب‌سایت‌شان به تنهایی کافی نیست. صحبت با مدیرعاملان قبلی و تحقیق درباره سرمایه‌گذاری‌های اخیرشان نیز به این امر کمک می‌کند.


۴) سرمایه‌پذیری در زمان‌های غلط ممکن است اشتباه بزرگی باشد

مطمئنا شما به پول برای سرپا ماندن استارتاپ‌تان نیاز دارید و ممکن است همه چیز را درباره شرکت‌هایی که مرتبا پتانسیل سرمایه‌گذاری زیادی دارند را بدانید. اما قبل از اینکه شروع به سرمایه‌پذیری کنید، لازم است که از همه‌ی جوانب آن مطمئن شوید و عاقلانه فکر کنید که آیا الان زمان مناسبی برای ورود سرمایه به سازمان است یا خیر؟

سرمایه‌پذیری زودهنگام به این منزله است که سرمایه‌گذار شروط را تعیین می‌کند و نه شما! کمی صبر داشته باشید و  به آرامی  عمل کنید تا اهرم فشار و قدرت به دست شما بیفتد و این سرمایه گذار باشد که برای حضور در کسب‌وکار شما اضطراب داشته باشد.

این بهترین زمان برای ورود سرمایه خواهد بود، چرا که این شمایید که دست بالا را خواهید داشت. پس خود را ابتدا به آن نقطه برسانید و سپس اقدام به جذب سرمایه کنید.


۵.از هجو گویی، زیاده گویی و غلو پرهیز کنید

در آخر باید به سخنی کلی و مفهومی  از لئوناردو داوینچی اشاره کرد، جمله‌ای معروف که بیان می کند:«سادگی نهایت پیچیدگی است

قدرت ارتباط برقرار کردن شما و دیگران به کمک بیان ایده‌تان به شکل ساده همیشه بر دیدارها و جلسات همراه با هجو گویی، مبالغه گویی یا اغراق در ظرفیت بیش از حد بازار غلبه می کند.

به طور خلاصه شفاف بودن، صحبت درباره چالش ها به طور صادقانه، و در نهایت تمرکز روی چشم انداز ، نقشه راه و مسیرکلی شما منجر به بهره وری بیشتر می شود. به دنبال هجویات بیشتر، به امید اینکه شما را یک فرد باهوش نشان دهد نباشید زیرا دقیقا برعکس این امر اتفاق می افتد.


جمع‌بندی

سرمایه‌پذیری استارتاپ یکی از موارد ضروری برای اغلب شرکت‌هاست، پس مطمئن شوید چه نوع رابطه ای بین شما و سرمایه‌گذار، چه استراتژی ارائه و کدام اقدامات برای شما و البته برای سرمایه گذار بهتر خواهد بود. تلاش کنید تا حد امکان اشتباهات متداول سرمایه‌پذیری را مرتکب نشوید تا بتوانید سریع‌تر به آنچه که واقعا به آن نیاز دارید برسید.

با همین چند راهکار ساده شما می توانید بهترین سرمایه را توسط بهترین سرمایه گذار در کمترین زمان ممکن و با کمترین انرژی به کسب و کار خود جذب کنید و با همین تزریق سرمایه به زودی به استارتاپ خود رونق ببخشید.

این موارد حاصل تحقیقات و آزمایش های متعدد در کسب و کار های مختلف بوده و اکنون در اختیار مدیران عامل و صاحبان کسب و کار قرار گرفته است، به امید آن که این تجربیات، موانع پیش روی کسب و کار ها را برطرف نموده و مدیران بتوانند با روش های ساده تر و کم هزینه تر به افق های ترسیم شده برای استارتاپ خود برسند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد به شما
سرمایه گذاری
مطالعه »

نگاهی به تاریخچه و آینده سرمایه‌گذاری در جهان استارتاپ‌ها

روزگاری تعریف کاملاً سنتی و واضحی از سرمایه‌گذاری وجود داشت. شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری مسئول تامین و تزریق سرمایه…